چطور پارچه مبلی مناسب انتخاب کنی؟

  • by
میزان استفاده شما از مبل چگونه است؟

شاید تصور کنید عمده استفاده از یک مبل نشستن روی آن است. اما اینکه شما چقدر ممکن است میهمان داشته باشید، چقدر این امکان وجود دارد که چیزی روی مبل شما ریخته شود. آیا کودک شما با دستان شکلاتی روی مبل خواهد رفت؟ یا حتی فرزندان سایر افرادی که با آن‌ها رفت و آمد زیاد دارید. تمامی این‌ها در نحوه استفاده شما از مبل تاثیرگذار است و باید هنگام انتخاب پارچه مبلی در نظر گرفته شود. مثلا پارچه گران و لوکس اغلب برای جاهایی مناسب هستند که به ندرت استفاده می‌شوند. جایی که خیلی در دسترس کودکان نیست یا توسط حیوان خانگی پاره نخواهد شد.

چه رنگی می‌خواهید انتخاب کنید؟

تیرگی یا روشنی رنگ پارچه مبلی نیز اهمیت دارد. پارچه‌های تیره‌تر دیرتر کثیفی و آلودگی را نشان می‌دهند این در حالیست که پارچه روشن‌تر سریع‌تر لکه و هر گونه آلودگی را نمایان می‌کند. در چنین شرایطی باید در نظر داشته باشید کدام نوع پارچه مبلی راحت‌تر تمیز می‌شود یا قابل شستشو است. بنابراین اگر می‌خواهید مبل خود را از رنگ روشن انتخاب کنید بهتر است جنس پارچه آن قابل شستشو باشد. برخی مبل‌ها روکش جداگانه دارند و شما می‌توانید هر بار آن را جدا کرده و در ماشین لباسشویی بشویید. بنابراین اگر کودک بازیگوش در خانه دارید و در عین حال می‌خواهید یک پارچه رنگ روشن برای پارچه مبلی انتخاب کنید حتما شستشوی آن را نیز در نظر بگیرید.

در طرح‌های جدید، مبل‌های تکی با طرح یا رنگی متفاوت از مبل‌های سه نفره یا بزرگ‌تر ارائه می‌شوند. اگر تصمیم دارید از این ایده بهره ببرید این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا مبل‌های بزرگ‌تر را تک رنگ انتخاب کرده و مبل‌های تکی را طرح‌دار در نظر می‌گیرند. هرچند نکته دیگری که درباره پارچه مبلی طرح‌دار باید در نظر گرفت این است که برخی از این طرح‌ها به دلیل شلوغ بودن، کمتر لکه‌ها و آلودگی‌های روی مبل را نشان می‌دهند. بنابراین پارچه مبلی طرح‌دار و شلوغ می‌تواند انتخاب خوبی برای خانواده‌های پر جمعیت باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *